APsystems na świecie

Poznaj lokalizację oddziałów APsystems na całym świecie.

Zarząd Światowy

Zespół APsystems ma duże doświadczenie jako lider branży technologii solarnych, półprzewodnikowych i telekomunikacyjnych. Członkowie zarządu posiadają wyższe stopnie naukowe i zawodowe uzyskane w prestiżowych instytucjach, takich jak: Uniwersytet Kalifornijski, Berkeley, Uniwersytet Kalifornijski, LA, Uniwersytet TsingHua oraz Szkoła Biznesu Ivey, Londyn.

President & CEO

Dr Zhi-Min Ling

Prezes, dyrektor generalny

Kariera dr. Linga rozwijała się w branży półprzewodnikowej i fotowoltaicznej. Pracował na stanowiskach kierowniczych w AMD, Xilinx i Solaria Corporation.
Ukończył studia na Uniwersytecie Fudan, uzyskując tytuł doktora na Uniwersytecie w Leuven (Belgia), a także doktorat na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

CTO

Dr Yuhao Luo

Dyrektor ds. technologii

Dr Luo ma rozległe doświadczenie w zakresie badań i rozwoju w sektorze półprzewodników i ogniw fotowoltaicznych. Pracował w Xilinx i był dyrektorem ds. Rozwoju produktu w Solaria Corporation.
Uzyskał tytuł doktora w dziedzinie elektrotechniki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA).

President Canada, EVP - Global

Wesley Tong

Prezes oddziału w Kanadzie, EVP – Global

Wesley Tong ma rozległe doświadczenie wykonawcze w branży komunikacji, LED, półprzewodników i energoelektroniki. Pracował na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla w Nortel, w USA i Kanadzie oraz w Huahong-NEC w Chinach. Oprócz swojej sprawdzonej zdolności w rozwoju biznesu, ma dyplom z Power Electronics na Uniwersytecie TsingHua.

EVP - Global

Andrew Lonseth

EVP – Global

Andrew Lonseth ma ponad 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem, od startupów po skomplikowane międzynarodowe przedsięwzięcia biznesowe. Pełni funkcję prezesa amerykańskich operacji APS i jest członkiem Globalnego Komitetu Wykonawczego.
Lonseth ma licencjat z ekonomii i tytuł magistra biznesu uzyskany w Szkole Biznesu Ivey, Uniwersytet Zachodniego Ontario.

President USA & EMEA, EVP - Global

Olivier Jacques

Prezes oddziałów USA i EMEA, EVP – Global

Olivier Jacques ma ponad 25-letnie doświadczenie w branżach automatyki, energetyki i zaawansowanych technologii. Ma solidne doświadczenie w globalnym zarządzaniu i rozwoju biznesu na rynkach międzynarodowych.
Przed dołączeniem do APsystems pełnił funkcję dyrektora zarządzającego EMEA Enphase Energy. Pełnił także funkcje kierownicze w Norgren SAS (grupa IMI), Danfoss Drives, Schlumberger, WATTS Industries i Samsung Electronics. Posiada tytuł inżyniera HVAC-R od Jean-Mermoz, trzy certyfikaty Master i DMSE (MBA) od ESCP Europe oraz poświadczenie strategiczne w HEC.

Executive Committee – Global

Kelly Samson

Członek Globalnego Komitetu Wykonawczego

Jego kariera zaowocowała utworzeniem wielu odnoszących sukcesy firm zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą. Jego najnowsze projekty obejmują rozwój najszybciej rosnącego amerykańskiego producenta paneli słonecznych (itek Energy) oraz założenie Blue Frog Solar w stanie Waszyngton.